like winning first price every day
AllmäntÄr det möjligt att springa sönder en blodåder? Jag vet inte vad som hänt i mitt högra smalben, men det gör ont så förbannat på framsidan och jag anar en blödning någonstans där under huden. Bra. Kan någon sluta sätta käppar i hjulen för min träning? Det går ju inte motionera med ett ben. Eller ja, alla enbenta där ute har säkert bra lösningar på det problemet, jag däremot vet bara att vila när kroppen säger ifrån.
Jag skulle gissa att min runda idag stannade på kring 5-6 km. Jag sprang cirka hälften tills det började göra för ont i benet. Skit.
Det blev jobb på Nyheter i norr hela veckan från mån-sön. Fy fan va bra! Jag tar alla tillfällen jag kan få till att skriva, även om det så innebär att jag måste jobba 24/7. Tufft ämne jag har blivit satt på, men det går, och det är det som är huvudsaken. Var enda dag en deadline passerar är en vinst i sig. Det innebär att jag klarat av något som jag aldrig trodde att jag kunde fixa.
En dusch på det här och kanske en fruktsmoothie som belöning för träningen. Sen är det minsann säsongsavslutning av Greys. SPÄNNANDE!
Du fixar det här galant!