He who sins wins
AllmäntTänk vad 40 min på ett löpband kan göra för underverk mot ett dåligt samvete. Jag har verkligen försummat mig själv på sistone. Eller, jag har självmant gett fan i att träna för att jag inte känt tillstymmelse till varken motivation eller ork. Så där ja, då var det sagt.
Det gick förvånansvärt bra faktiskt. Över förväntan! Men ack så trött jag är nu.
Vårt magasin Syndigt blev klart idag på eftermiddagen, vilket innebär ledig dag i morgon. Kosan styrs 8.00 mot vintermarknaden i Jokkmokk. Jo, den omtalade. Jag skäms för att säga det men jag har aldrig varit där. Eller jo, en gång när jag var pytteliten och det slutade med att jag bet mamma i fingret när hon skulle mata mig med en korv. Det ska i allafall bli en kul upplevelse!
Jag och två klasskompisar slaggar över hos en annan klasskompis i Porjus. Maxmys. Vi ska se melodifestivalen i morgon! :D
Framsidan av magasinet
Mitt bidrag
Nu måste jag packa! Ha en underbar helg allihopa!
No comments yet.